l

Direct contact

Telefoonnummers

St Jansdal receptie (alle locaties)

0341 - 463911

Afsprakenbureau 

0341 - 463890

Poli-Apotheek St Jansdal

0341 - 435858

Helpdesk MijnStJansdal (8:30 - 16:30 uur)

0341 - 463700

Vragen over?


Heeft u een klachtKlik dan hier.

Of compliment? Klik dan hier.


Bent u van de PERS en heeft u een vraag? Klik dan hier.

Medische hulp buiten kantoortijden

Spoedpost Harderwijk  

 

085 - 773 73 71

 

 

www.spoedpostharderwijk.nl

Huisartsenpost Lelystad  

 

0900 - 333 6 333

 

 

www.medrie.nl

Bij levensbedreigende spoed:

 

112

VlagB
Folders

MRI-onderzoek vragenlijst

Versienr: 8

MRI-onderzoek vragenlijst

 

Lees deze informatie goed voordat u de vragen beantwoordt.

Het MRI-apparaat heeft een sterk magneetveld. Dit kan soms gevolgen hebben voor u. Daarom is het belangrijk dat u de vragenlijst goed doorleest en zelf beantwoordt.

 

Heeft u 'ja' geantwoord op een vraag? Neem dan minstens 2 dagen voor uw onderzoek contact op met de afdeling Radiologie.

 

Belangrijk

Niet iedereen kan een MRI-onderzoek krijgen. Heeft u een pacemaker, metalen clips in uw hoofd of een inwendige gehoorprothese? Dan is een MRI-onderzoek misschien niet mogelijk. Het sterke magneetveld van de MRI kan een pacemaker verstoren of metalen clips losmaken. Ook kunnen magnetische implantaten de magnetische werking verliezen. Bij sommige pacemakers is MRI onderzoek wel mogelijk. U krijgt dan een extra afspraak bij de pacemakertechnicus, voor en na het onderzoek.

Heeft u een verwijderbare insulinepomp of sensor? Dan moet u deze vóór het MRI-onderzoek afdoen. Probeer uw MRI-afspraak en het vervangen van uw pomp of sensor goed te plannen.

Draagt u een medicinale pleister? Dan moet u deze vóór het MRI-onderzoek verwijderen. Als het kan, plan uw MRI-afspraak op een goed moment, zodat u een nieuwe pleister kunt opplakken na de scan.

 

Belangrijk: Geen enkel metalen of magnetisch voorwerp mag mee de MRI-ruimte in. Denk aan sleutels, haarspelden, munten, horloges, sieraden en gehoorapparaten.

Heeft u een gebitsprothese? Dit is meestal geen probleem, maar bij sommige MRI-onderzoeken moet u deze uitdoen. Neem een bakje van huis mee om uw prothese in te bewaren.

 

Meer informatie over het MRI-onderzoek vindt u in de folder MRI-onderzoek

 

Gebruikt u MijnStJansdal? Klik dan op ‘Afspraak voorbereidenin de app. U kunt daar de vragenlijst online invullen en versturen.

 

Heeft u vragen over uw afspraak bij de afdeling Radiologie? Bel dan naar 0341 - 46 36 50.

 

Vragenlijst voor MRI-onderzoek

   Ja  Nee
Heeft u last van claustrofobie (angst voor kleine of afgesloten ruimtes)?    
Heeft u apparaten, implantaten of metalen voorwerpen in uw lichaam?    
  • AED, ICD, pacemaker of neurostimulator

          Als u deze met een afstandsbediening kunt uitschakelen, neem deze

          dan mee naar uw MRI-afspraak.

   
  • Implantaten (stents, clips, protheses, metalen voorwerpen)

          Een gebitsprothese is geen probleem

   
  • Heeft u gehoorbeentjesimplantaten die voor 1990 zijn geplaatst?

   
Heeft u een metaalsplinter in uw oog? Of heeft u er één gehad, bijvoorbeeld door metaal te bewerken? Als dat zo is, laat dan ruim van tevoren een röntgenfoto maken van de ogen. Zo kan worden gecontroleerd of het MRI-onderzoek veilig gedaan kan worden zonder uw ogen te beschadigen.    

Voor vrouwen:

Bent u zwanger?

   
Geeft u borstvoeding?    

Heeft u een vraag met 'ja' beantwoord? Bel dan met de afdeling Radiologie 0341 - 46 36 50

 

   

 

Kunt u niet komen? 

Kunt u niet komen? Laat het ons tenminste 24 uur van tevoren weten. Bel de afdeling Radiologie op telefoonnummer (0341) 46 36 50.

Wat is uw mening over deze folder?
Klik hier om enkele vragen te beantwoorden of ga naar https://www.stjansdal.nl/folder-mening

Meer informatie? Kijk op https://www.stjansdal.nl
De informatie op deze website is met de grootst mogelijke zorg samengesteld. Desondanks kunnen geen rechten aan de vermelde informatie ontleend worden. Meer informatie https://www.stjansdal.nl/disclaimer

Geprint op 30-3-2025